Наталя Уварова

Едуард Овчаренко: "Як сонечко допомагає українській армії"

Кожен театральний колектив намагається знайти свою родзинку, якою б міг зацікавити глядача, що з роками стає все вибагливішим. Наприклад, у Дитячому театрі «Божа корівка», який діє при Центрі мистецтв «Новий український театр», дітлахів та їхніх батьків ще у фойє зустрічає добре відомий казковий персонаж Божа корівка (Сонечко). Разом вони розгадують загадки, співають пісні, грають у різноманітні ігри. А нещодавно репертуар театру поповнила вистава «Сонечко рятує світ!», де ця комаха вже виступає одним із головних персонажів самого спектаклю.

Автор п’єси — сучасний український драматург та дитяча письменниця Наталія Уварова. Це ім’я вже добре відоме постійним глядачам Нового українського театру. Тут з успіхом ідуть вистави за її творами для дорослих («Шахрайки?!. Лесбійки?! Красуні!..» та «Сватання монтера») і дітей («Фізкультура для Баби-яги»). Автор тонко розуміє дитячу психологію і добре знає, як можна зацікавити театром найменшу публіку.

«Я вирішила написати цю п’єсу, оскільки вважаю, що Театр «Божа корівка» повинен мати брендову виставу. Спектакль «Сонечко рятує світ!» розрахований на дітей 6–10 років. Я впевнена, що ця повчальна історія допоможе дітям навчитися знаходити різницю між добром і злом. Побачене на сцені дещо відрізняється від мого авторського задуму, але саме в цьому і полягає багатогранність мистецтва», — розповіла Наталія.

Ця п’єса написана ще рік тому, і автор тоді не намагалася проводити якихось паралелей із сучасністю, а просто створювала добру і веселу історію. Проте нині добродушна дитяча казка вже сприймається зовсім по-іншому і виявляється дуже актуальною.

Акторам театру доводиться грати і в дорослих, і в дитячих виставах. Однак найбільшу відповідальність вони відчувають, коли виходять на сцену перед найменшим глядачем, адже він тонко відчуває фальш і його не обдуриш. Отож і цього разу артисти доклали чимало зусиль, аби створити для малечі справжнє свято. Втім, найбільше запам’ятався Олексій Власенко, який своєю роллю засвідчив, що хоча негативних персонажів грати складніше, але вони нерідко виявляються досить багатогранними і надовго запам’ятовуються.

Новий український театр не стоїть осторонь тих процесів, що сьогодні відбуваються в нашій країні. Приміром, один із показів вистави «Сонечко рятує світ!» став благодійним. А зароблені кошти пішли на потреби 80-ї окремої аеромобільної бригади для придбання бронежилетів, тактичних окулярів тощо. Під час спектаклю також були зібрані дитячі малюнки та листи, що були передані українським бійцям. У найближчих планах театру — благодійний показ цієї та інших вистав для дітей-біженців із зони АТО в рамках програми «Театральної терапії», яку задумали в Центрі мистецтв «Новий український театр».

Отже, Сонечко не лише абстрактно рятує весь світ, але й конкретно допомагає нашій армії своїми добрими справами. Хотілося б, аби на це починання звернули увагу і в інших театрах.

Едуард ОВЧАРЕНКО

Опублiковано в номерi:
2014 жовтень 40 (24035)

Оригінал статті